Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Ølgod:
-
Jack J.
Fra Ølgod
Hej jeg vil gerne se noget op til at hjælpe med opgaven fuldført tingene skal være i orden -
Elisabeth S.
Fra Ølgod
Jeg er lærer og har arbejdet som lærer siden 2001. Pt. har jeg ikke et lærer job men arbejder som a... -
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Deleted D., Jonathan H. og Anne Grethe P. søger hjælp til husopgaver i Ølgod
-
Udskiftning af vinduer på 1 sal
Fra Deleted D. (Ølgod)
2 stk vinduer på første sal skal udskiftes. Man skal nok bruge et stillads. Det er plast vinduer. ... -
Montering af stik kontakt samt til slut dem til eltavle
Fra Jonathan H. (Ølgod)
Skal ha sat nogle stikkontakter op samt ha tilsluttet kabler til min eltavle kablerne er trækket ru... -
Fast montering af køkken elementer
Fra Anne Grethe P. (Ølgod)
Køkken elementer fastmonteres 8 stk Samt opvaskemaskine, huller bores til strøm og afløb. I skabene...
Jørn T., Marie S. og Torsten L. søger hjælp til haveopgaver i Ølgod
-
-
-
Græsslåning og hækklipning
Fra Torsten L. (Ølgod)
Hej Jeg ejer ejendommen Bjerge**** ** i *****. Der er en lille græsplæne, der skal slås regelmæssi...
Isabel M., Sonja K. og Nikolaj C. søger hjælp til diverse opgaver i Ølgod
-
Partybus til polterabend 10. aug
Fra Isabel M. (Ølgod)
Partybus ønskes til polterabend 10. aug, 13 personer - 1 times kørsel fra ******** (*****) til Esbj... -
-
El-løbehjuls reperation
Fra Nikolaj C. (Ølgod)
Reperation af el-løbehjul. Har det her løbehjul som der ikke køre som det skal, jeg var ude for at...